Biblioteka Główna Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie

Plebiscyt "Wynalazczyni z pasją" - edycja 2023

13.07.2023

"Kobiety i własność intelektualna: przyspieszenie innowacji i kreatywności"  to tegoroczne hasło Światowego Dnia Własności Intelektualnej ogłoszone przez World Intellectual Property Organization.

Podobnie jak w ubiegłym roku, Ośrodek Informacji Patentowej PATLIB w  Bibliotece Głównej AGH przygotował  plebiscyt filmowy na najlepszy film promujący wynalazek powstały na AGH. W nawiązaniu do WIPO IP DAY 2023, hasło tegorocznej edycji brzmi:  Wynalazczyni z pasją.

W plebiscycie  nominowano 16 filmów,  w których wynalazczynie z AGH samodzielnie i w zespołach badawczych realizują niekonwencjonalne projekty, z sukcesami tworzą nowatorskie rozwiązania odpowiadające na kluczowe potrzeby społeczne i naukowe.

Nominowane filmy, szczegółowe informacje, regulamin plebiscytu i formularze do głosowania znajdziecie Państwo na stronie plebiscytu.

Jak głosować? Głosowanie ma charakter otwarty. Zagłosować można maksymalnie na 5 filmów, na wybrane filmy oddajemy głos jednokrotnie. Głosowanie trwa do 31 października 2023 r. 

Patronat nad wydarzeniem objął Urząd Patentowy RP oraz Polska Izba Rzeczników Patentowych.

Serdecznie zapraszamy do głosowania!