Biblioteka Główna Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie

Zbiórka książek na kiermasz charytatywny w Bibliotece Głównej

30.03.2022
Szanowni Państwo,
 
Po 2-letniej przerwie spowodowanej pandemią z wielką energią wracamy do organizacji kiermaszu charytatywnego. W tym roku już po raz ósmy Biblioteka Główna planuje zorganizować kiermasz, by tym razem pomóc Dominikowi, studentowi naszej Uczelni.

Dominik  od wielu lat walczy o życie. Ciężkie poparzenia II i III stopnia obejmujące 35% ciała, nieprzyjęte przeszczepy skóry własnej na całej powierzchni oparzenia, trudności z oddychaniem powstałe na skutek przykurczy utworzonych na całym układzie oddechowym wraz z sercem wymagają specjalistycznych operacji w USA. Oparzone tkanki (po nieprzyjęciu przeszczepów i zakażeniu gronkowcem w USD w Krakowie w 2012 r.) na klatce piersiowej cały czas pękają, uniemożliwiając wzrost, a deformacje i niedowaga ciała się ogromnie pogłębiają. 

Obecnie trwa zbiórka środków finansowych na dwie konieczne operacje - w lipcu 2022 r. oraz w grudniu 2022 r. 

Więcej o problemach zdrowotnych Dominika można przeczytać na stronie Fundacji, przez którą zbierane są pieniądze na Jego leczenie:

Siepomaga - ratujemy Dominika

 
oraz  na stronie Pomóż w leczeniu Dominika w USA na Facebooku.
 
Aktualnie Dominik studiuje na dziennym kierunku studiów I-stopnia Informatyka i Systemy Inteligentne na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej.
 
Mamy nadzieję, że nasz kiermasz choć w niewielkim stopniu pomoże zgromadzić fundusze potrzebne na Jego leczenie.
 
Wzorem lat ubiegłych możecie Państwo wspomóc naszą akcję, przekazując na ten cel książki drukowane (w dobrym stanie), audiobooki, płyty z muzyką, filmami, programami, itp. 
 
Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z pracownikami Oddziału Informacji Naukowej Biblioteki Głównej, I piętro, pokój 121, tel. 617 32 15 lub 617 32 43 do 20 maja.
 
 
Akcję wspiera Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych AGH.
 
Zapraszamy do współpracy i wsparcia naszej akcji charytatywnej.
 
Zapraszamy również na kiermasz w środę 25 maja w godz. 9.00-14.00.

 

zdjęcie Dominika