Web of Science, Incites - listopadowe webinary Clarivate Analytics

Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych seminariów online prowadzonych przez przedstawicieli firmy Clarivate Analytics, p. Marcina Kapczyńskiego i p. dr Klementynę Karlińską-Batres. Spotkania są prowadzone w języku polskim.

Poniżej znajdziecie Państwo tematy szkoleń, opisy prowadzących, terminy, linki do rejestracji:

Jak wybrać czasopismo do publikacji mojej pracy? - Środa, 24 listopada 2021, godz. 11:00-12:00 CET
Zastanawiasz się w jakim czasopiśmie opublikować swoją publikację? Który tytuł zapewni szeroki zasięg i wpływ Twoich badań? Poznaj wskazówki ułatwiające wyszukiwanie i porównanie czasopism, do których warto zgłosić publikacje.

Indeks czasopism wschodzących Emerging Sources Citation Index - aktualizacja. - Czwartek, 25 listopada 2021, godz. 11:00-11:45 CET

Zaprezentowany w 2015 r. indeks Emerging Sources Citation Index (ESCI) obejmuje obecnie ponad 7500 czasopism i ułatwia odkrywanie badań z zakresu nauk społecznych i humanistycznych, uzyskanie pełniejszego obrazu wyników badań naukowych i instytucjonalnych oraz rozszerzenie globalnego spojrzenia na badania naukowe. Dołącz do tej sesji, aby dowiedzieć się więcej o znaczeniu tego indeksu i jego zastosowaniu.

Skuteczniejsze podejmowanie decyzji dzięki danym Clarivate: Web of Science APIs - Poniedziałek, 29 listopada 2021, godz. 11:00-11:45 CET

Wprowadzenie do API i propozycje praktycznych metod rozpoczęcia korzystania z API

Rejestracja

Poznaj i porównaj najbardziej wpływowych badaczy w swoich dyscyplinach. - Wtorek, 30 listopada 2021, godz. 11:00-12:00 CET

Kim są najbardziej wpływowi badacze w danej dziedzinie? Na czym opiera się metodologia wyłaniająca tzw. Highly Cited Researchers? Jak sprawiedliwie i obiektywnie porównywać osiągniecia danych badaczy między sobą? Czy bycie wysoko cytowanym autorem koreluje z innymi nagrodami naukowymi np. nagrodą Nobla? Dołącz do naszej sesji, aby poznać odpowiedzi na te i inne pytania.

Rejestracja