SciFinder w nowej odsłonie. Szkolenie dla pracowników, doktorantów i studentów AGH

Szanowni Państwo

w związku z przeniesieniem bazy SciFinder na nową platformę - SciFindern zapraszamy do udziału w webinarze pt. SciFindern, the newest SciFinder platform, zorganizowanym dla pracowników, doktorantów i studentów AGH.

Webinar odbędzie się 11 października 2021 w godz. 9.00 -10.30. Spotkanie poprowadzi w języku angielskim na platformie MS Teams dr Tetiana Khristova, Customer Success Manager, Eastern Europe & South Caucasus region.

Program spotkania:

1. SciFindern interface, main capabilities

2. Reference search, Boolean operators, truncation etc.

3. PatentPak, tool that will help you to identify important chemical structure in patents

4. Substance search by name and structure

5. Reaction search and Synthetic Methods, step-by-step protocols

6. Retrosynthetic analysis in SciFindern

Link do webinaru

SciFindern to platforma udostępniająca zintegrowany pakiet baz danych tworzonych i udostępnianych przez Chemical Abstracts Service (CAS) – oddział American Chemical Society, stanowiący jeden z największych i najbardziej kompletnych zbiorów informacji z zakresu chemii i nauk pokrewnych, takich jak: biochemia, chemia organiczna i nieorganiczna, chemia makromolekularna, stosowana, analityczna i inżynieria chemiczna. Platforma umożliwia m.in. wyszukiwanie informacji wg graficznych struktur chemicznych i schematów reakcji, zapewnia odsyłacze do pełnych tekstów materiałów źródłowych.

Baza jest dostępna dla użytkowników z AGH w ramach licencji konsorcyjnej.

Więcej informacji o bazie

Kontakt: Oddział Informacji Naukowej, tel. 12 617 32 15, e-mail:oin[at]bg.agh.edu[dot]pl