Szkolenia EBSCO w lutym 2021

Zapraszamy do udziału w dostępnych bezpłatnie, otwartych szkoleniach online w języku polskim. Podczas sesji trenerzy EBSCO w zwięzły sposób opowiedzą o rozwiązaniach, produktach i ich aktualizacjach. Szczegóły najbliższych sesji znajdą Państwo poniżej:

Aplikacja mobilna w 30 minut!

Data: wtorek, 2 lutego 2021
Godzina: 14:30 (30 minut)
———————————————————————————-
Sesja dedykowana nowej aplikacji mobilnej EBSCO. Uczestnicy zobaczą jak pobrać aplikację, zalogować się i korzystać z aplikacji w najbardziej efektywny sposób.

Narzędzia EBSCOhost przydatne przy pisaniu pracy magisterskiej

Data: środa, 10 lutego 2021
Godzina: 11:00 (60 minut)
———————————————————————————-
Szkolenie stworzone z myślą o studentach przygotowujących się do pisania pracy magisterskiej. Podczas tej praktycznej sesji zostanie zaprezentowane, jak w efektywny sposób korzystać z funkcji dostępnych na platformie EBSCOhost tj.: zapisywanie artykułów do chmury do Google Drive, cytowanie artykułu, zapisywanie historii wyszukiwania, tworzenie i korzystanie z osobistego konta Moje EBSCOhost, zapisywanie wyników do folderu, tworzenie powiadomień, eksportowanie danych bibliograficznych do programów typu Zotero, Mendeley, EndNote.

Poznaj Academic Research Source - bogatą bazę czasopism i e-książek

Data: czwartek, 11 lutego 2021
Godzina: 13:00 (60 minut)
———————————————————————————-
Szkolenie dedykowane bazie Academic Research Source, oferującej dostęp do czasopism oraz książek elektronicznych. Baza zawiera ponad 350 publikacji wydawanych w Polsce, co wyróżnia ją na tle innych zasobów EBSCO. Podczas szkolenia można będzie zapoznać się ze sposobami wyszukiwania publikacji w bazie, jak również poznać rozwiązania umożliwiające korzystanie z tych materiałów offline.

Jak wykorzystać platformę EBSCOhost do nauki języków obcych?

Data: wtorek, 16 lutego 2021
Godzina: 14:00 (45 minut)
———————————————————————————-
Na platformie EBSCOhost znajdują się liczne przykłady publikacji dostępnych w różnych popularnych językach, w tym w języku angielskim, niemieckim, rosyjskim, portugalskim czy francuskim. Dostępne opcje pobierania artykułów, odsłuchania czy tłumaczenia materiałów pozwalają udoskonalać znajomość języka obcego. Podczas tej sesji trener przybliży rozwiązania platformy, które pozwalają osłuchać się z językiem i poszerzyć znajomość słownictwa.

Zasoby EBSCO dla nauk z zakresu środowiska, ekologii i ochrony zasobów naturalnych

Data: środa, 17 lutego 2021
Godzina: 13:00 (60 minut)
———————————————————————————-
Podczas sesji zostaną przedstawione zasoby EBSCO, które są przydatne dla studentów kierunków związanych z szerokim zagadnieniem ochrony środowiska. Poza omówieniem treści baz (tj. Environment Complete, Energy & Power Source, CAB Abstracts z pełnym tekstem, GeoRef) będą zaprezentowane dostępne e-książki o podobnej tematyce. Sesja zakończy się warsztatem wyszukiwania na platformie EBSCOhost.

Lista wszystkich lutowych szkoleń znajduje się TUTAJ.