FAQ w czasie epidemii - Materiały udostępniane w czytelniach

Czy można korzystać z Czytelń?

  • Czytelnia Oddziału Informacji Naukowej czynna jest od pon. do sob. w godz. 8:00 – 15:00, w tym miejscu można skorzystać z materiałów bibliotecznych dostępnych tylko w czytelniach BG takich jak czasopisma bieżące i archiwalne, encyklopedie, poradniki. Zamówienia prosimy składać przez formularz.

  • Czytelnia Norm, Patentów i Zbiorów Kartograficznych czynna jest od pon. do sob. w godz. 8:00 – 15:00, w tym miejscu można skorzystać z patentowych baz danych, norm polskich i zagranicznych, map i innych dokumentów kartograficznych oraz rozpraw doktorskich; zamówienia na materiały realizowane są na miejscu, można również składać je przez formularz.

  • Pozostałe czytelnie tj. Czytelnia Główna (I piętro), Czytelnia Książek Własnych (parter) pozostają zamknięte do odwołania ze względu na trwający remont pomieszczeń i proces rekrutacji na studia odbywający się w holu BG.

 

Jak zamówić skan materiałów udostępnianych tylko w Czytelniach?

Studenci, doktoranci i pracownicy AGH zapisani do BG AGH i posiadający aktywne konto biblioteczne na bieżący rok akademicki mogą składać zamówienia na wykonanie skanu fragmentów materiałów bibliotecznych, np. artykułu z czasopisma, fragmentu książki.
 
Zamówienie na skan proszę składać poprzez formularz lub mailowo na adres: wypmb[at]bg.agh.edu[dot]pl. Skan zostanie przesłany zwrotnie na adres mailowy czytelnika.
Zamówienia realizowane są na bieżąco, w kolejności ich składania. Czas oczekiwania na realizację zamówienia uzależniony jest od aktualnej liczby zamówień.