Biblioteka Główna Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie

FAQ - Karta odejścia oraz opłaty za przetrzymanie książek i usługi biblioteczne

Jak i gdzie można podpisać kartę odejścia/obiegówkę?
 
Podpis na karcie odejścia można uzyskać w Wypożyczalni (pon. - czw. 8.00-19.45, pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-15.00), po zwrocie wszystkich wypożyczonych książek i uregulowaniu ewentualnych zobowiązań finansowych. Przez USOS, po uregulowaniu ewentualnych zaległości względem biblioteki i zgłoszenie chęci podbicia karty odejścia w systemie.
 
Jak uregulować opłaty za przetrzymane książki i usługi biblioteczne?
 
Opłaty za przetrzymanie książek oraz  usługi biblioteczne (np. wydruki komputerowe) należy regulować w Kasie, w holu Biblioteki, czynnej od pon. do pt. 8.00-18.00. Uwaga: od pon. do pt. w godz. 18.00  do 19.45  oraz  w soboty opłaty przyjmowane są w Wypożyczalni w holu głównym na parterze. Na miejscu przyjmowane są płatności kartą płatniczą, BLIK-iem lub gotówką.
 
Płatności za przetrzymane książki można dokonać także przelewem bankowym. Prosimy o wcześniejszy kontakt mailowy z Oddziałem Udostępniania na adres: udo[at]bg.agh.edu[dot]pl celem uzyskania dokładnej informacji o wysokości opłaty. Ważne: opłaty za książki przetrzymane może uregulować TYLKO po wcześniejszym zwrocie książek. W przypadku książek wciąż znajdujących się na koncie czytelnika, opłata widnieje jako informacja, a kwota rośnie każdego dnia o 0,20 gr za każdą książkę, do momentu jej zwrócenia.
Przelew na konto: 96 1240 4722 1111 0000 4858 2922 (Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie). Tytuł przelewu: Biblioteka Główna – za niezwrócone w terminie książki – imię i nazwisko. W przypadku płatności przelewem prosimy również o niezwłoczne przesłanie potwierdzenia wpłaty na adres: oplaty[at]bg.agh.edu[dot]pl. Po otrzymaniu potwierdzenia informacja o kwocie zadłużenia zostanie usunięta z konta bibliotecznego, a użytkownik zostanie o tym fakcie poinformowany.
 
Zwrotu książek można także dokonać wysyłając paczkę na adres:  Biblioteka Główna AGH, Wypożyczalnia, al. Mickiewicza 30, 30-059 Kraków. W tym przypadku prosimy o dołączenie swoich danych (imię i nazwisko, nr legitymacji ELS, ELD lub karty bibliotecznej). Prosimy też o zabezpieczenie przesyłanych książek przed zniszczeniem.