FAQ w czasie epidemii - Karta odejścia oraz opłaty za przetrzymanie książek i usługi biblioteczne

Czy i gdzie można podpisać kartę odejścia/obiegówkę?
 
Podpis na karcie odejścia można uzyskać przy wyznaczonym w holu stanowisku (pon. - sob. 8.00-15.00), po zwrocie wszystkich wypożyczonych książek i uregulowaniu ewentualnych zobowiązań finansowych.
 
Jak uregulować opłaty za przetrzymane książki i usługi biblioteczne?
 
Opłaty za przetrzymanie książek oraz  usługi biblioteczne (np. wydruki komputerowe) należy regulować w Kasie, w holu Biblioteki, czynnej od pon. do pt. w godzinach pracy Wypożyczalni. Uwaga: w soboty opłaty przyjmowane są w punkcie zwrotów książek w holu głównym na parterze. Na miejscu przyjmowane są płatności  kartą płatniczą lub gotówką.

Płatności za przetrzymane ksiązki można dokonać także przelewem bankowym. Prosimy o wcześniejszy kontakt mailowy z Oddziałem Udostępniania na adres: udo[at]bg.agh.edu[dot]pl celem uzyskania dokładnej informacji o wysokości opłaty. Ważne: opłaty za książki przetrzymane możne uregulować TYLKO po wcześniejszym zwrocie książek. W przypadku książek wciąż znajdujących się na koncie czytelnika, opłata widnieje jako informacja a kwota rośnie każdego dnia 0,20 gr za każdą książkę, do momentu jej zwrócenia.
Przelew na konto: 96 1240 4722 1111 0000 4858 2922 (Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie). Tytuł przelewu: Biblioteka Główna – za niezwrócone w terminie książki – imię i nazwisko. W przypadku płatności przelewem prosimy również o niezwłoczne przysłanie potwierdzenia wpłaty na adres: oplaty[at]bg.agh.edu[dot]pl.  Po otrzymaniu potwierdzenia informacja o kwocie zadłużenia zostanie usunięta z konta bibliotecznego a użytkownik zostanie o tym fakcie poinformowany.