FAQ w czasie epidemii - Zapisy i aktywacja konta

Jak aktywować konto biblioteczne w BG AGH? Czy można zdalnie aktywować konto biblioteczne?

Jeśli konto czytelnika nie zostało aktywowane na bieżący rok akademicki prosimy o przesłanie maila z prośbą o jego aktywację na adres udo[at]bg.agh.edu[dot]pl. W mailu proszę podać nr karty bibliotecznej/legitymacji studenta lub doktoranta oraz swoje imię i nazwisko.
Konto można również aktywować na miejscu w Wypożyczalni, w godzinach jej otwarcia,  jednak zalecamy korzystanie z możliwości zdalnej aktywacji konta.

Jak zapisać się do BG AGH? Czy można zdalnie zapisać się do BG AGH?

Konto biblioteczne można założyć  zdalnie (studenci, doktoranci i pracownicy AGH).
W tym celu prosimy o wydrukowanie deklaracji :
  • studenta AGH (załącznik D do regulaminu Biblioteki),
  • doktoranta AGH (załącznik C do regulaminu Biblioteki, tylko pierwsza strona załącznika),
  • pracownika AGH (załącznik A do regulaminu Biblioteki, tylko pierwsza strona załącznika),
Deklarację należy wypełnić czytelnie, a następnie przesłać jej skan lub zdjęcie na adres udo[at]bg.agh.edu[dot]pl. Studentów, doktorantów i pracowników Wydziału Zarządzania prosimy o wpisanie Biblioteki Wydziału Zarządzania w klauzuli dotyczącej zapoznania się z regulaminem.

Osoby, które nie mają możliwości wydruku, a zgadzają się na przesłanie danych w wiadomości mailowej, proszone są podanie danych według właściwego dla nich załącznika, skopiowanie pod nimi klauzuli o zapoznaniu się z regulaminem i zgodzie na jego przestrzeganie i przetwarzanie danych oraz podpisanie się pod tym oświadczeniem.

Konto biblioteczne umożliwi zamówienie książek z katalogu bibliotecznego oraz dostęp do e-zasobów.

Konto założone zdalnie będzie musiało być potwierdzone osobiście nie później niż w ciągu 60 dni od odwołania stanu epidemii w Polsce. Konieczne będzie wypełnienie na miejscu, w Wypożyczalni właściwej deklaracji i jej podpisanie. Wtedy też zostanie wydana karta biblioteczna osobom, które nie posiadają legitymacji elektronicznej.