Web of Science i InCites - webinaria w październiku 2020

Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych webinariów prowadzonych przez przedstawicieli firmy Clarivate Analytics, dr Klementynę Karlińską-Batres oraz p. Marcina Kapczyńskiego w ramach serii prezentacji internetowych Research.Smarter oraz cyklu szkoleń internetowych Akademia Web of Science i InCites. Szkolenia są prowadzone w języku polskim, w internecie na platformie WebEx.

Tematy, terminy, linki do rejestracji:

19 PAŹDZIERNIKA 2020, GODZ. 11:00-11:45 CET
Widoczność i analiza treści Open Access w Web of Science
Z okazji trzynastego Międzynarodowego Tygodnia Otwartej Nauki (ang. Open Access Week) nasz zespół ekspertów zademonstruje, jak odkrywać i analizować publikacje otwartego dostępu w Web of Science oraz na nowej platformie InCites.
27 PAŹDZIERNIKA 2020, GODZ. 11:00-11:45 CET
Czy ktoś przegląda Twoje publikacje w Web of Science?
Rekordy autorskie i profile autorów uległy poprawie! Nie pozwól, aby Twoje badania zostały omyłkowo przypisane innej osobie. Odkryj, jak znajdować, śledzić i zgłaszać roszczenia do swoich publikacji w Web of Science dzięki nowym funkcjom Author Search BETA i Author Records, i jak synchronizować je z profilem autora w Publons.
28 PAŹDZIERNIKA 2020, GODZ. 13:00-13:45 CET
Nowa odsłona InCites Benchmarking & Analytics
Poznaj nowy interfejs InCites o większej przejrzystości, elastyczności i łatwości obsługi. Dołącz do naszej sesji, aby dowiedzieć się o zmianach, które uczynią Twoją podróż po analizach bardziej efektywną.
Akademia Web of Science i InCites
20 PAŹDZIERNIKA 2020, GODZ. 10:00-11:00 CET
Podstawy i obliczenia wskaźnika Journal Impact Factor
Czy wiesz, dlaczego czasopisma dążą do osiągnięcia jak najwyższego wskaźnika Journal Impact Factor? Jakie dane wykorzystywane są do jego obliczenia? Czy można zmanipulować wyniki dla czasopisma?
21 PAŹDZIERNIKA 2020, GODZ. 10:00-11:00 CET
Selekcja książek do Web of Science Core Collection
Jakie kryteria muszą spełniać książki, żeby zostały włączone do bazy Web of Science Core Collection? Kto ma prawo zgłosić książkę? Weź udział w szkoleniu, aby poznać odpowiedzi!
22 PAŹDZIERNIKA 2020, GODZ. 11:00-12:00 CET
Tezaurusy Web of Science? Co znajdziemy w bazach Web of Science.
Web of Science to ekosystem różnych baz. Każda z nich posiada specyficzne metadane i właściwe sobie pola wyszukiwania. Co zawierają bazy takie jak Medline, BiOSIS, Data Citation Index czy Derwent? Czy różnią się od siebie. Jak skutecznie odkrywać i wykorzystać zawarte w nich treści?