Funkcjonowanie Biblioteki Głównej w kwietniu 2021

07.01.2021
ozdobnik    
KWIECIEŃ 2021
 

 

 

W okresie 6 do 30 kwietnia  2021 r.

Biblioteka Główna jest czynna w godzinach:

pon. – czw.  w godz. 8:00 –18:00

pt. – sob.  w godz. 8:00 –15:00

Czytelnie pozostają zamknięte do odwołania.

 

Ze względu na dynamiczną sytuację epidemiczną harmonogram godzin otwarcia Biblioteki  może ulec zmianie.                                                                                                                                                                     


Aktualne zasady funkcjonowania Biblioteki Głównej:

W Bibliotece Głównej  AGH wdrożone zostały nowe zasady świadczenia usług, które jednak ze względu na dynamiczną sytuację epidemiczną mogą zostać w każdej chwili zmienione. Prosimy o wyrozumiałość i śledzenie komunikatów  na stronie domowej. Dokładamy wszelkich starań, aby mimo koniecznych ograniczeń  zapewnić Państu jak najlepszą obsługę.

 • Wypożyczalnia (parter, hol) czynna jest codziennie, od poniedziałku do czwartku w godz. 8:00 do 18.00, od piątku do soboty  w godz.  8:00 do 15.00.

 • Czytelnie  tj. Czytelnia Główna (I piętro), Czytelnia Oddziału Informacji Naukowej (I piętro), Czytelnia Norm, Patentów i Zbiorów Kartograficznych (II piętro), Czytelnia Książek Własnych (parter) pozostają zamknięte do odwołania.

 • Istnieje  możliwość zamówienia pozycji dostępnych tylko w czytelniach, dokumentów kartograficznych, archiwalnych norm, rozpraw doktorskich w wersji papierowej, rozpraw przed obroną oraz innych zbiorów specjalnych, do skorzystania na miejscu, przy stanowiskach w holu Biblioteki.  W tym celu prosimy o zamawianie materiałów poprzez system formularzy ELZZA lub mailowo na adres: ozs[at]bg.agh.edu[dot]pl

 • Uruchomiona została możliwość przeglądania norm oraz rozpraw doktorskich od 2008 r. na terminalach komputerowych w holu Biblioteki. Celem zamówienia wydruku fragmentów norm skorzystaj z formularza. Prosimy pamiętać, że wydruki komputerowe fragmentów norm są wykonywane jedynie w celach dydaktycznych lub naukowych wyłącznie dla pracowników, doktorantów i studentow AGH.

 • Książki  należy zamówić logując się na swoje konto biblioteczne i wybierając miejsce odbioru – WYPOŻYCZALNIA; zamówione  pozycje  będą oczekiwać na odbiór przez 10 dni.

 • Strefa Wolnego Dostępu pozostaje zamknięta -  podręczniki czyli księgozbiór "W"  należy zamawiać po zalogowaniu się na swoje konto biblioteczne za pośrednictwem katalogu komputerowego.

 • Pozycje  z  Biblioteki Beletrystycznej  można zamawiać przez katalog komputerowy, można także składać zamówienia  telefonicznie lub mailowo - 12 617 34 02,  udo[at]bg.agh.edu[dot]pl (kolekcja dostępna tylko dla pracowników AGH).  Szczegółowa instrukcja podana jest w zakładce FAQ w czasie epidemii

 • Zwrotu książek prosimy dokonywać przez wrzutnię biblioteczną, znajdującą się przed wejściem do budynku Biblioteki. Książki, które nie mieszczą się w otworze wrzutni ze względu na objętość, prosimy zostawiać w specjalnym pojemniku ustawionym przy portierni BG.
 • Istnieje  możliwość  podbicia karty obiegowej, w tym przypadku prosimy o zwrot książek bezpośrednio przy wyznaczonym stanowisku w holu Biblioteki. Podobnie jeśli chcecie Państwo od razu uregulować zaległości wobec Biblioteki.
 • Opłaty za przetrzymanie książek oraz usługi biblioteczne (np. wydruki komputerowe) należy regulować w Kasie, w holu Biblioteki, czynnej od pon. do pt. w godzinach pracy Wypożyczalni. Uwaga: w soboty opłaty przyjmowane są w punkcie zwrotów książek w holu głównym na parterze w godzinach pracy Wypożyczalni. Opłaty za przetrzymane książki można także uregulować przelewem na konto. Szczegółowe informacje podane są w zakładce  FAQ w czasie epidemii.
 • Książki po zwrocie są poddawane kwarantannie i nie ma możliwości ich wypożyczenia przez okres 5 dni.
 • Konto biblioteczne można założyć na miejscu w Wypożyczalni, studenci, doktoranci i pracownicy AGH mają obecnie możliwość zdalnego zapisu, zdalnie można również dokonać prolongaty konta lub aktualizacji danych na koncie bibliotecznym, w tym celu prosimy o kontakt mailowy na adres: udo[at]bg.agh.edu[dot]pl.
 • Możliwy jest kontakt telefoniczny oraz mailowy z pracownikami Oddziału Informacji Naukowej oraz Oddziału Zbiorów Specjalnych, którzy pozostają do Państwa dyspozycji na miejscu, od poniedziałku do soboty, w godzinach od 8.00 do 15.00.
 • Wypożyczalnia Międzybiblioteczna jest czynna od pon. do pt. w godz. 9:00–14:00. Zamówienia  na wykonanie skanu fragmentów materiałów bibliotecznych, np.  artykułów z czasopism drukowanych i fragmentów innych wydawnictw ze zbiorów Biblioteki Głównej należy składać za pomocą formularza lub pisząc na adres: wypmb[at]bg.agh.edu[dot]pl. Skan zostanie przesłany  na adres mailowy czytelnikaNie ma możliwości składania zamówień na wypożyczenie  materiałów z  bibliotek lub instytucji naukowych, które pozostają zamknięte.
 • Wszelkie sprawy związane z ewaluacją dorobku publikacyjnego Uczelni są realizowane drogą mailową przez p. dyr. Marię Garczyńską (maria.garczynska[at]bg.agh.edu[dot]pl)

 Kontakt telefoniczny oraz mailowy  od pon. do sob. w godzinach 8.00 do 15.00, 

przez czat od pon. do pt. od 8.00 do 18.00.

Pomoc na "żywo"  BiblioCHAT

Wypożyczalnia (zapisy, prolongaty kont, opłaty):  udo[at]bg.agh.edu[dot]pl, 12 617 32 12

Strefa Wolnego Dostępu (zamawianie książek z kolekcji beletrystyki): udo[at]bg.agh.edu[dot]pl, 12 617 34 02

Oddział Informacji Naukowej (BPP, e-źródła, kwerendy):  oin[at]bg.agh.edu[dot]pl, 12 617 32 15

Oddział Zbiorów Specjalnych (normy, rozprawy doktorskie, patenty, mapy): ozs[at]bg.agh.edu[dot]pl, 12 617 32 17

Wyp. Międzybiblioteczna (skany materiałów, zamawianie materiałów z innych bibliotek): wypmb[at]bg.agh.edu[dot]pl, 12 6173214 ( pon.-pt. w godz. 9:00 do 14:00)


Osoby odwiedzające Bibliotekę Główną powinny być bezwzględnie wyposażone w maseczki, zdezynfekować ręce po wejściu do budynku i przestrzegać obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

Wprowadza się obowiązek ewidencji osób  załatwiających sprawy w  Bibliotece w księdze wejść (kurierzy, dostawcy itp.); obecność pozostałych osób korzystających z usług Biblioteki odnotowywana jest bądź w systemie bibliotecznym (wypożyczalnie), bądź w Elektronicznej Księdze Gości (czytelnie).