Biblioteka Główna czynna od 8.00 do 18.00

15.05.2020

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do korzystania z usług  Biblioteki Głównej AGH.

od pon. do pt.  w godz. 8:00 – 18:00

w sob.  w  godz. 8:00 – 15:00

PAŹDZIERNIK 2020

Aktualne zasady funkcjonowania Biblioteki Głównej.

W październiku Wypożyczalnia  czynna  jest w regularnych godzinach:

od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 18:00 oraz w soboty w godz. 8:00 - 15.00.

Od 19 X w tych samych godzinach czynne są czytelnie:

Czytelnia Główna (I piętro)

Czytelnia Oddziału Informacji Naukowej (I piętro)

Czytelnia Norm, Patentów i Zbiorów Kartograficznych (II piętro)

Czytelnia Książek Własnych pozostaje zamknięta do odwołania.

W Bibliotece Głównej  wdrożone zostały nowe zasady świadczenia usług, które jednak mogą zostać zmienione ze względu na dynamiczną sytuację epidemiczną. Prosimy o śledzenie komunikatów  na stronie domowej.

• Książki dostępne do wypożyczenia z Magazynu  należy zamówić logując się na swoje konto biblioteczne i wybierając miejsce odbioru – WYPOŻYCZALNIA; zamówione  książki  będą oczekiwać na odbiór przez 10 dni.
  • Niestety nie ma możliwości samodzielnego korzystania ze Strefy Wolnego Dostępu  -  podręczniki czyli księgozbiór "W"  ze Strefy Wolnego Dostępu należy zamawiać po zalogowaniu się na swoje konto biblioteczne za pośrednictwem katalogu komputerowego.
  • Zamówienia na pozycje beletrystyczne  z  Biblioteki Pracowniczej  nadal realizowane są telefonicznie lub mailowo - 12 617 34 02,  udo[at]bg.agh.edu[dot]pl (kolekcja dostępna tylko dla pracowników AGH). Książki zamówione telefonicznie należy odebrać w tym samym dniu.
  • Odbiór książek następuje w  Wypożyczalni. Szczegółowa instrukcja podana jest w zakładce FAQ w czasie epidemii.
  • Zwrotu książek prosimy dokonywać przede wszystkim przez  wrzutnię biblioteczną, znajdującą się przed wejściem do budynku Biblioteki. Książki, które nie mieszczą się w otworze wrzutni ze względu na objętość, prosimy zostawiać w specjalnym pojemniku ustawionym przy portierni BG.
  • Istnieje  możliwość  podbicia karty obiegowej,   w tym przypadku prosimy o zwrot książek bezpośrednio przy specjalnie do tego celu  wyznaczonym stanowisku w holu Biblioteki. Należy postąpić podobnie  jeśli chcecie Państwo uregulowac zaległości wobec Biblioteki.
  • Opłaty za przetrzymanie książek oraz inne usługi biblioteczne (np. wydruki komputerowe) należy regulować gotówką w Kasie, w holu Biblioteki, czynnej w godzinach pracy Wypożyczalni. Opłaty za przetrzymane książki można także uregulować przelewem na konto. Szczegółowa instrukcja podana jest w zakładce FAQ w czasie epidemii.
  • Książki po zwrocie są poddawane kwarantannie i nie ma możliwości ich wypożyczenia przez okres 5 dni.
  • Konto biblioteczne można założyć na miejscu w Wypożyczalni, jednak zalecamy korzystanie z możliwości zdalnego zapisu, zdalnie można również dokonać prolongaty konta bibliotecznego lub aktualizacji danych na koncie bibliotecznym, w tym celu prosimy o kontakt mailowy na adres: udo[at]bg.agh.edu[dot]pl
  • Pracownicy Oddziału Informacji Naukowej oraz Oddziału Zbiorów Specjalnych pozostają do Państwa dyspozycji na miejscu  w godzinach od 8.00 do 18.00 od poniedziałku do piątku oraz od 8.00 do 15.00 w soboty. Nadal wskazany jest jednak wcześniejszy kontakt mailowy lub telefoniczny.
  • Wypożyczalnia Międzybiblioteczna  jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9:00–14:00; studenci, doktoranci i pracownicy AGH posiadający aktywne konto biblioteczne na bieżący rok akademicki mogą składać zamówienia na wypożyczenie  materiałów z innych bibliotek lub instytucji naukowych. Zamówienia należy składać za pomocą formularza lub pisząc na adres: wypmb[at]bg.agh.edu[dot]pl. W ten sam sposób można składać zamówienia na wykonanie skanu fragmentów materiałów bibliotecznych, np.  artykułów z czasopism drukowanych i fragmentów innych wydawnictw ze zbiorów Biblioteki Głównej. Skan zostanie przesłany  na adres mailowy czytelnika.
  • Wszelkie sprawy związane z ewaluacją dorobku publikacyjnego Uczelni są realizowane drogą mailową przez p. dyr. Marię Garczyńską (maria.garczynska[at]bg.agh.edu[dot]pl)

Kontakt telefoniczny, mailowy oraz poprzez czat od pon. do pt. w godzinach 8.00 do 18.00.

Pomoc na "żywo"  BiblioCHAT

Wypożyczalnia (zapisy, prolongaty kont, opłaty):  udo[at]bg.agh.edu[dot]pl, 12 617 32 12

Strefa Wolnego Dostępu (zamawianie książek z kolekcji beletrystyki): udo[at]bg.agh.edu[dot]pl, 12 617 34 02

Oddział Informacji Naukowej (BPP, e-źródła, kwerendy):  oin[at]bg.agh.edu[dot]pl, 12 617 32 15

Oddział Zbiorów Specjalnych (normy, rozprawy doktorskie, patenty, mapy): ozs[at]bg.agh.edu[dot]pl, 12 617 32 17

Wyp. Międzybiblioteczna (skany materiałów, zamawianie materiałów z innych bibliotek): wypmb[at]bg.agh.edu[dot]pl 12 617 32 14 (w godz. 9:00 do 14:00)

Osoby odwiedzające Bibliotekę Główną powinny być bezwzględnie wyposażone w maseczki i rękawiczki, zdezynfekować ręce po wejściu do budynku i przestrzegać obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

Wprowadza się obowiązek ewidencji osób  załatwiających sprawy w  Bibliotece w księdze wejść (kurierzy, dostawcy itp.); obecność pozostałych osób korzystających z usług Biblioteki odnotowywana jest bądź w systemie bibliotecznym (wypożyczalnie), bądź w Elektronicznej Księdze Gości (czytelnie).

Zgodnie z Zarządzeniem nr 68/2020 Rektora AGH nie będzie możliwości korzystania  z szatni; Od 14 października  studenci,  doktoranci i pracownicy AGH do przechowywania rzeczy osobistych mogą skorzystać z systemu szafek skrytkowych (do ich użycia konieczne posiadanie aktualnego konta bibliotecznego oraz legitymacji elektronicznej ELS, ELD lub ELP). Dla pozostałych osób w czytelniach dostępne są wieszaki na odzież wierzchnią.