Biblioteka Główna Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie

Funkcjonowanie BG AGH w czerwcu 2023

11.04.2023

 


Funkcjonowanie BG AGH w czerwcu 2023

1 czerwca - 3 czerwca

 

 czwartek

8.00 - 19.45

piątek       

8.00 - 18.00

sobota

8.00 - 15.00

5 czerwca - 30 czerwca

 

poniedziałek - piątek

8.00 - 15.00
8 czerwca (Boże Ciało)

zamknięte

 


 

Ogólne zasady funkcjonowania Biblioteki Głównej w roku akademickim 2022/2023: 

Rozporządzenie Rady Ministrów  z 28 marca 2022 r. zniosło nakaz noszenia maseczek i ograniczenia w bibliotekach.  Na mocy rozporządzenie Rady Ministrów z 13 maja 2022 r. stan epidemii  został zastąpiony stanem zagrożenia epidemicznego.

Biblioteka Narodowa rekomenduje obecnie: regularne wietrzenie pomieszczeń, dezynfekowanie powierzchni i klamek w małych pomieszczeniach stosowanie przesłon ochronnych (np. z pleksi) w punkcie kontaktu czytelnika z bibliotekarzem, w przypadku lokalnego wzrostu liczby zakażeń lub znacznego pogorszenia się sytuacji epidemicznej powrócić do stosowania wcześniej przyjętych zasad reżimu sanitarnego.

Prosimy o  śledzenie komunikatów na stronie domowej. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić Państwu jak najlepszą obsługę.

  • Wypożyczalnia (parter) czynna jest codziennie, od poniedziałku do czwartku w godz. 8.00-19.45, w piątki w godz. 8.00-18.00, w soboty w godz. 8.00 do 15.00.
  • Strefa Wolnego Dostępu  - czynna jest codziennie, w godzinach otwarcia Wypożyczalni, podręczniki czyli pozycje z księgozbioru "W"  wypożyczysz na miejscu, ze względu na otwarty charakter zbiorów (samodzielne wypożyczenia w czasie rzeczywistym) nie ma możliwości zamawiania pozycji oznaczonych sygnaturą "W" przez katalog komputerowy.

  • Pozycje z Biblioteki Beletrystycznej  można przeglądać i wypożyczać bezpośrednio w Strefie Wolnego Dostępu, można także składać zamówienia telefonicznie lub mailowo - 12 617 34 02, udo[at]bg.agh.edu[dot]pl (kolekcja dostępna tylko dla pracowników AGH). Zamówienia elektroniczne, po zalogowaniu się na konto biblioteczne, są możliwe jedynie dla pozycji z lokalizacją "BB-Magazyn". Szczegółowa instrukcja podana jest w zakładce FAQ

  • Czytelnia Książek Własnych (parter) czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-22.00, w soboty w godz. 8.00 do 20.00, w dni gdy Biblioteka jest czynna od 8.00 do 15.00, CKW czynna jak w soboty w godz. 8.00 do 20.00.

  • Czytelnia Główna (I piętro) czynna jest od poniedziałku do czwartku w godz. 8.00-19.45, w piątki w godz. 8.00-18.00, w soboty w godz. 8.00 do 15.00. W tym miejscu skorzystasz z bogatego księgozbioru podręcznego, podręczników, bieżących czasopism. Zamówienia na numery czasopism z Magazynu prosimy składać przez formularz.

  • Czytelnia Oddziału Informacji Naukowej czynna jest od poniedziałku do czwartku w godz. 8.00-19.45, w piątki w godz. 8.00-18.00, w soboty w godz. 8.00 do 15.00. W tym miejscu można skorzystać z naukowych baz danych, e-czasopism, e-książek, encyklopedii, poradników, słowników.

  • Czytelnia Norm, Patentów i Zbiorów Kartograficznych czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00, w soboty w godz. 8.00 do 15.00. W tym miejscu można skorzystać z patentowych baz danych, norm polskich i zagranicznych, map i innych dokumentów kartograficznych oraz rozpraw doktorskich.

  • Celem zamówienia wydruku fragmentów norm skorzystaj z formularza. Prosimy pamiętać, że wydruki komputerowe fragmentów norm są wykonywane jedynie w celach dydaktycznych lub naukowych wyłącznie dla pracowników, doktorantów i studentów AGH. 

  • Wypożyczalnia Międzybiblioteczna jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-14.00. Zamówienia na wykonanie skanu fragmentów materiałów bibliotecznych, np. artykułów z czasopism drukowanych i fragmentów innych wydawnictw ze zbiorów Biblioteki Głównej, należy składać za pomocą formularza lub pisząc na adres: wypmb[at]bg.agh.edu[dot]pl. Skan zostanie przesłany na adres mailowy czytelnika. Tą samą drogą można składać zamówienia na wypożyczenia międzybiblioteczne.

  • Książki z magazynu podstawowego z sygnaturą rozpoczynającą się od rzymskich cyfr I, II, III, np. II 223287  z lokalizacją "BG-Magazyn" oraz księgozbioru beletrystycznego z lokalizacją "BB-Magazyn" należy zamawiać logując się na swoje konto biblioteczne i wybierając miejsce odbioru – WYPOŻYCZALNIA; zamówione pozycje będą oczekiwać na odbiór przez 10 dni.

  • Zwrotu książek prosimy dokonywać przez wrzutnię biblioteczną, znajdującą się przed wejściem do budynku Biblioteki. Książki, które nie mieszczą się w otworze wrzutni ze względu na objętość, prosimy zostawiać w specjalnym pojemniku ustawionym przy portierni BG. Można je także zwrócić bezpośrednio w Wypożyczalni.
  • Istnieje możliwość podbicia karty obiegowej - w tym przypadku prosimy o zwrot książek w Wypożyczalni. Podobnie jeśli chcecie Państwo od razu uregulować zaległości wobec Biblioteki.
  • Opłaty za przetrzymanie książek oraz usługi biblioteczne (np. wydruki komputerowe) należy regulować w Kasie, w holu Biblioteki, czynnej od pon. do pt. w godzinach pracy Wypożyczalni. W soboty opłaty przyjmowane są przy stanowisku obsługi czytelnika w holu Biblioteki. Opłaty za przetrzymane książki można także uregulować przelewem na konto. Szczegółowe informacje podane są w zakładce FAQ
  • Konto biblioteczne można założyć na miejscu w Wypożyczalni. Studenci, doktoranci i pracownicy AGH mają obecnie możliwość zdalnego zapisu, wypełniając odpowiedni formularz, zdalnie można również dokonać prolongaty konta lub aktualizacji danych na koncie bibliotecznym, w tym celu prosimy o kontakt mailowy na adres: udo[at]bg.agh.edu[dot]pl.

 


 

Kontakt telefoniczny oraz mailowy w godzinach otwarcia agend:

Wypożyczalnia (zapisy, prolongaty kont, opłaty): udo[at]bg.agh.edu[dot]pl, 12 617 32 12

Informacja Katalogowa (informacje ogólne, pozycje dostępne w katalogu): katalog[at]bg.agh.edu[dot]pl, 12 617 32 11

Strefa Wolnego Dostępu (zamawianie książek z kolekcji beletrystyki): udo[at]bg.agh.edu[dot]pl, 12 617 34 02

Oddział Informacji Naukowej (BaDAP, e-źródła, kwerendy): oin[at]bg.agh.edu[dot]pl, 12 617 32 15

Oddział Zbiorów Specjalnych (normy, rozprawy doktorskie, patenty, mapy): ozs[at]bg.agh.edu[dot]pl, 12 617 32 17

Wypożyczalnia Międzybiblioteczna (skany materiałów, zamawianie materiałów z innych bibliotek): wypmb[at]bg.agh.edu[dot]pl, 12 617 32 14