Funkcjonowanie Biblioteki Głównej w grudniu 2021 r.

01.12.2021
ozdobnik    

 01 - 23 XII 

 Biblioteka czynna:

 pon. - czw. w godz. 8.00-19.45

 pt. w godz. 8.00-18.00

 sob. w godz. 8.00-15.00

24 - 27 XII

Biblioteka zamknięta

28 - 31 XII

Biblioteka czynna w godzinach: 8.00 -15.00

1-2 I 2022

Biblioteka zamknięta

 

 


 

Aktualne zasady funkcjonowania Biblioteki Głównej:

Z dniem  4 października 2021 r. przywrócone zostały wszystkie usługi Biblioteki Głównej AGH do stanu sprzed epidemii, jednak ze względu na dynamiczną sytuację epidemiczną pewne zasady dotyczące np. otwarcia czytelń mogą ulec zmianie. Prosimy o wyrozumiałość i śledzenie komunikatów na stronie domowej. Dokładamy wszelkich starań, aby mimo koniecznych ograniczeń zapewnić Państwu jak najlepszą obsługę.

UWAGA NOWOŚĆ: od 4 października Wypożyczalnia i Strefa Wolnego Dostępu w dniach od poniedziałku do czwartku są czynne w godzinach: 8.00-19.45.

 • Wypożyczalnia (parter) czynna jest codziennie, od poniedziałku do czwartku w godz. 8.00-19.45, w piątki w godz. 8.00-18.00, w soboty w godz. 8.00 do 15.00.

 • Strefa Wolnego Dostępu  - czynna jest codziennie, w godzinach otwarcia Wypożyczalni, podręczniki czyli pozycje z księgozbioru "W"  wypożyczysz na miejscu, ze względu na otwarty charakter zbiorów (samodzielne wypożyczenia w czasie rzeczywistym) nie ma możliwości zamawiania pozycji oznaczonych sygnaturą "W" przez katalog komputerowy.

 • Pozycje z Biblioteki Beletrystycznej  można przeglądać i wypożyczać bezpośrednio w Strefie Wolnego Dostępu, można także składać zamówienia telefonicznie lub mailowo - 12 617 34 02, udo[at]bg.agh.edu[dot]pl (kolekcja dostępna tylko dla pracowników AGH). Zamówienia elektroniczne, po zalogowaniu się na konto biblioteczne, są możliwe jedynie dla pozycji z lokalizacją "BB-Magazyn". Szczegółowa instrukcja podana jest w zakładce FAQ w czasie epidemii

UWAGA: Ze względu na pogarszającą się sytuację epidemiczną od 1 grudnia w czytelniach obowiązują limity osób (rekomendacje Biblioteki Narodowej)

 • Czytelnia Książek Własnych (parter) czynna jest od poniedziałku do czwartku w godz. 8.00-19.45, w piątki w godz. 8.00-18.00, w soboty w godz. 8.00 do 15.00.

 • Czytelnia Główna (I piętro) czynna jest od poniedziałku do czwartku w godz. 8.00-19.45, w piątki w godz. 8.00-18.00, w soboty w godz. 8.00 do 15.00. W tym miejscu skorzystasz z bogatego księgozbioru podręcznego, podręczników, bieżących czasopism. Zamówienia na numery czasopism z Magazynu prosimy składać przez formularz.

 • Czytelnia Oddziału Informacji Naukowej czynna jest od poniedziałku do czwartku w godz. 8.00-19.45, w piątki w godz. 8.00-18.00, w soboty w godz. 8.00 do 15.00. W tym miejscu można skorzystać z naukowych baz danych, e-czasopism, e-książek, encyklopedii, poradników, słowników.

 • Czytelnia Norm, Patentów i Zbiorów Kartograficznych czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00, w soboty w godz. 8.00 do 15.00. W tym miejscu można skorzystać z patentowych baz danych, norm polskich i zagranicznych, map i innych dokumentów kartograficznych oraz rozpraw doktorskich.

 • Celem zamówienia wydruku fragmentów norm skorzystaj z formularza. Prosimy pamiętać, że wydruki komputerowe fragmentów norm są wykonywane jedynie w celach dydaktycznych lub naukowych wyłącznie dla pracowników, doktorantów i studentów AGH. 

 • Wypożyczalnia Międzybiblioteczna jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-14.00. Zamówienia na wykonanie skanu fragmentów materiałów bibliotecznych, np. artykułów z czasopism drukowanych i fragmentów innych wydawnictw ze zbiorów Biblioteki Głównej, należy składać za pomocą formularza lub pisząc na adres: wypmb[at]bg.agh.edu[dot]pl. Skan zostanie przesłany na adres mailowy czytelnika. Tą samą drogą można składać zamówienia na wypożyczenia międzybiblioteczne.

 • Książki z magazynu podstawowego z sygnaturą rozpoczynającą się od rzymskich cyfr I, II, III, np. II 223287  z lokalizacją "BG-Magazyn" oraz księgozbioru beletrystycznego z lokalizacją "BB-Magazyn" należy zamawiać logując się na swoje konto biblioteczne i wybierając miejsce odbioru – WYPOŻYCZALNIA; zamówione pozycje będą oczekiwać na odbiór przez 10 dni.

 • Zwrotu książek prosimy dokonywać przez wrzutnię biblioteczną, znajdującą się przed wejściem do budynku Biblioteki. Książki, które nie mieszczą się w otworze wrzutni ze względu na objętość, prosimy zostawiać w specjalnym pojemniku ustawionym przy portierni BG. Można je także zwrócić bezpośrednio w Wypożyczalni.
 • Istnieje możliwość podbicia karty obiegowej - w tym przypadku prosimy o zwrot książek bezpośrednio przy wyznaczonym stanowisku w holu Biblioteki. Podobnie jeśli chcecie Państwo od razu uregulować zaległości wobec Biblioteki.
 • Opłaty za przetrzymanie książek oraz usługi biblioteczne (np. wydruki komputerowe) należy regulować w Kasie, w holu Biblioteki, czynnej od pon. do pt. w godzinach pracy Wypożyczalni. W soboty opłaty przyjmowane są przy stanowisku obsługi czytelnika w holu Biblioteki. Opłaty za przetrzymane książki można także uregulować przelewem na konto. Szczegółowe informacje podane są w zakładce FAQ w czasie epidemii.
 • Konto biblioteczne można założyć na miejscu w Wypożyczalni. Studenci, doktoranci i pracownicy AGH mają obecnie możliwość zdalnego zapisu, wypełniając odpowiedni formularz, zdalnie można również dokonać prolongaty konta lub aktualizacji danych na koncie bibliotecznym, w tym celu prosimy o kontakt mailowy na adres: udo[at]bg.agh.edu[dot]pl.

 


Kontakt przez czat: poniedziałek - piątek od 8.00 do 15.00

Pomoc na "żywo": BiblioCHAT

 

Kontakt telefoniczny oraz mailowy w godzinach otwarcia agend:

Wypożyczalnia (zapisy, prolongaty kont, opłaty): udo[at]bg.agh.edu[dot]pl, 12 617 32 12

Strefa Wolnego Dostępu (zamawianie książek z kolekcji beletrystyki): udo[at]bg.agh.edu[dot]pl, 12 617 34 02

Oddział Informacji Naukowej (BPP, e-źródła, kwerendy): oin[at]bg.agh.edu[dot]pl, 12 617 32 15

Oddział Zbiorów Specjalnych (normy, rozprawy doktorskie, patenty, mapy): ozs[at]bg.agh.edu[dot]pl, 12 617 32 17

Wypożyczalnia Międzybiblioteczna (skany materiałów, zamawianie materiałów z innych bibliotek): wypmb[at]bg.agh.edu[dot]pl, 12 617 32 14 (pon.-pt. w godz. 9.00 do 14.00)


Osoby odwiedzające Bibliotekę Główną powinny być bezwzględnie wyposażone w maseczki, zdezynfekować ręce po wejściu do budynku i przestrzegać obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

Wprowadza się obowiązek ewidencji osób załatwiających sprawy w Bibliotece w księdze wejść (kurierzy, dostawcy itp.); obecność pozostałych osób korzystających z usług Biblioteki odnotowywana jest bądź w systemie bibliotecznym (wypożyczalnie), bądź w Elektronicznej Księdze Gości (czytelnie).