FAQ w czasie epidemii - Udostępnianie norm i patentów

Gdzie w Bibliotece jest „normownia”?
Zbiorem norm jak i patentów zajmują się pracownicy Oddziału Zbiorów Specjalnych.
Informacje o  zbiorach polskich i zagranicznych norm dostępnych w BG AGH  znajdziecie Państwo tutaj. Obecnie prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny (normy[at]bg.agh.edu[dot]pl, tel. 12 617 32 17). Postaramy się pomóc zdalnie.

Jak skorzystać z norm w okresie pandemii COVID-19? Kto może korzystać z norm?
Z powodu zamknięcia  czytelń w BG AGH, nie można skorzystać z norm na miejscu. Dla pracowników i studentów AGH wykonamy wydruki fragmentów norm, które będzie można odebrać na parterze BG w godz. 8.00 do 15.00. W uzasadnionych, pilnych przypadkach przygotujemy skany fragmentów norm. Prosimy pamiętać, że kopie papierowe lub elektroniczne  są wykonywane tylko i wyłącznie w celach dydaktycznych lub naukowych. Nie można ich w jakikolwiek sposób rozpowszechniać.
Napisz do nas na adres: normy[at]bg.agh.edu[dot]pl.

Czy normy mogą być wypożyczane "na zewnątrz"?
Normy nie są wypożyczane na zewnątrz.

Czy dostęp do norm w wersji elektronicznej jest możliwy spoza czytelni?
Niestety, ze względu na ochronę prawną tych dokumentów, normy w wersji elektronicznej dostępne są wyłącznie na miejscu w
Czytelni Norm, Patentów i Zbiorów Kartograficznych.

Czy w Punkcie Informacji Normalizacyjnej można kupić normy? Jeżeli nie, to gdzie?
Dla pracowników AGH oraz na zlecenie jednostek organizacyjnych Uczelni realizujemy zamówienia na zakup norm i innych wydawnictw Polskiego Komitetu Normalizacyjnego oraz zamówienia na normy zagraniczne. Punkt Informacji Normalizacyjnej w Bibliotece Głównej AGH nie prowadzi sprzedaży norm dla osób i instytucji spoza AGH. Normy można kupić za pośrednictwem sklepu internetowego PKN.

Czy opisy patentowe są dostępne on-line?
Wszystkie opisy patentowe polskie i zagraniczne są dostępne on-line w ogólnodostępnych bazach danych  (np. https://ewyszukiwarka.pue.uprp.gov.pl, worldwide.espacenet.com).