FAQ w czasie epidemii - Dostęp do e-źródeł (bazy danych, czasopisma i książki elektroniczne)

Jak uzyskać dostęp zdalny do e-zasobów?
Dostęp zdalny do e-zasobów mają wszyscy studenci, doktoranci i pracownicy AGH posiadający aktywne konto biblioteczne na bieżący rok akademicki.
Na tej stronie znajdują się informacje jak korzystać z e-zasobów oraz linki do baz danych (w układzie alfabetycznym i dziedzinowym).
Jeśli konto czytelnika nie jest aktywne, prosimy o przesłanie maila z prośbą o jego aktywację na adres udo[at]bg.agh.edu[dot]pl. W mailu proszę podać nr karty bibliotecznej/legitymacji studenta lub doktoranta oraz swoje imię i nazwisko.
W razie pytań dotyczących korzystania z poszczególnych e-źródeł prosimy o przesłanie maila na adres oin[at]bg.agh.edu[dot]pl.

Czy mogę korzystać z e-źródeł z mojego komputera domowego?
Pracownicy, doktoranci i studenci AGH posiadający aktywne konto biblioteczne mogą korzystać ze źródeł elektronicznych z komputerów domowych, pod warunkiem, że umowa licencyjna na to zezwala.

Czy mogę kopiować artykuły i książki ze zbiorów elektronicznych biblioteki?
Udostępniane zasoby są chronione prawem autorskim. Kopiowanie (drukowanie i zapisywanie na nośnikach elektronicznych) jest dozwolone w celach naukowych lub dydaktycznych pod warunkiem przestrzegania wymogów umów licencyjnych i ochrony praw autorskich.
Licencje zabraniają kopiowania całych zeszytów danego czasopisma i całych książek, tworzenia lokalnych archiwów, używania programów automatycznie ściągających (spiderów), wykorzystywania e-źródeł w celach komercyjnych.

Czy wszystkie źródła elektroniczne są dostępne z komputerów domowych?
Wykaz dostępnych e-źródeł znajduje się tutaj.