Wyszukiwanie i wypożyczanie książek w Bibliotece Beletrystycznej

Z Biblioteki Beletrystycznej mogą wypożyczać książki tylko pracownicy, emeryci i renciści AGH zapisani do biblioteki, posiadający aktywne konto biblioteczne.

Z powodu pandemii wszystkie pozycje  z Biblioteki Beletrystycznej zamawiane są zdalnie, za pośrednictwem katalogu komputerowego AGH. Podyktowane jest to brakiem możliwości samodzielnego  korzystania ze Strefy Wolnego Dostępu oraz koniecznością skrócenia czasu wizyt czytelników w Bibliotece, ze względu na limity osób, które mogą przebywać w tym samym czasie w holu. Zamówione przez katalog elektroniczny pozycje będą czekać na odbiór w Wypożyczalni  przez okres 10 dni.
 
Zamówienia na pozycje beletrystyczne są także realizowane tak jak dotychczas: telefonicznie (12 617 34 02) lub mailowo (udo[at]bg.agh.edu[dot]pl). Odbiór książek powinien wówczas nastąpić w dniu zamówienia. Książki można również zamówić na miejscu, po przyjściu do Biblioteki. Czas oczekiwania na zamówienie wynosi od kilku minut do godziny, w zależności od lokalizacji wybranych pozycji, które mogą być przechowywane w Strefie Wolnego Dostępu lub magazynie Biblioteki.

Instrukcja zamawiania:

Zamawianie książek przez katalog komputerowy należy rozpocząć od zalogowania się na swoje konto biblioteczne.

Należy upewnić się, że poszukiwana książka ma lokalizację: BB-Strefa Wolnego Dostępu lub BB-Magazyn.

Obraz

Następnie kliknąć w tytuł wybranej pozycji i przejść do zakładki "Egzemplarze". Jeśli książka ma status "Dostępny" oznacza to, że można ją zamówić.  

Obraz

W kolejnym kroku należy kliknąć przycisk "Zamów".

Obraz

Jako miejsce odbioru należy wybrać BG-WYPOŻYCZALNIA oraz kliknąć OK.

Obraz

Następnie należy sprawdzić czy wyświetlone szczegóły zamówienia się zgadzają po czym ponownie kliknąć OK.

Obraz