MDPI Multidisciplinary Digital Publishing Institute - publikowanie w Open-Access

11.07.2016

Od 1 lipca 2016 roku Biblioteka Główna Akademii Górniczo-Hutniczej przystąpiła do MDPI Institutional Membership Program.

MDPI Multidisciplinary Digital Publishing Institute to akademicki wydawca ponad 150 recenzowanych czasopism naukowych w formule Open-Access. Wiele z nich jest indeksowanych w Web of Science i posiada wskaźnik Impact Factor.

Publikowanie w czasopismach MDPI,  w zależności od tytułu, jest płatne lub zwolnione od opłat.

Członkostwo AGH w MDPI Institutional Membership Program umożliwia wszystkim naszym pracownikom 10% zniżkę na publikację. Niezależnie od zniżki wynikającej z członkowstwa w roku 2017 dodatkowo  otrzymaliśmy 10 % zniżkę na publikacje w OA w angielskiej edycji MDPI.

Aby dodać artykuł do bazy należy:

• zarejestrować  się (zakładka Register w prawym górnym rogu strony)
  • zalogować się na swoje konto
  • wybrać opcję Submit My Manuscript

Aby  uzyskać rabat za publikację artykułu należy:

• po dodaniu artykułu do bazy wybrać opcję Display Submitted Manuscripts
  • z prezentowanej listy instytucji wybrać AGH University of Science and Technology

Do projektu należy ponad sto instytucji akademickich, w tym trzy z Polski.

Więcej informacji o projekcie MDPI

Kontakt: ludwika.muller[at]bg.agh.edu[dot]pl ;  tel.: 12 617 32 15.