Szkolenia

Szkolenia dla studentów i dla bibliotekarzy prowadzone są przez pracowników Biblioteki Głównej. Istnieje także możliwość zwiedzania Biblioteki lub organizowanych w niej wystaw w grupach z przewodnikiem.

SZKOLENIA DLA STUDENTÓW

Szkolenie w formie e-learningu przeznaczone dla początkujących użytkowników Biblioteki Głównej AGH, a zwłaszcza studentów I roku, znajduje się pod adresem: http://moodle.cel.agh.edu.pl/bg.
W ramach kursu można zapoznać się z ofertą Biblioteki, zasadami użytkowania jej zbiorów, usług oraz najważniejszymi agendami. Aby skorzystać z kursu, należy założyć konto na platformie.

Szkolenia w zakresie korzystania ze zbiorów Biblioteki Głównej (drukowanych i elektronicznych źródeł informacji) oraz sporządzania bibliografii załącznikowych dla różnych typów dokumentów (m.in. książka, fragment książki, artykuł, norma, patent, mapa).

Szkolenia prowadzone są dla:

• studentów studiów stacjonarnych I i II stopnia (Specjalistyczne źródła informacji)
  • innych osób zainteresowanych w zorganizowanych grupach (od 5 do 12 osób)

Kontakt: Oddział Udostępniania Zbiorów, Oddział Informacji Naukowej.

SZKOLENIA DLA BIBLIOTEKARZY

W ramach tych szkoleń prowadzone są praktyki specjalistyczne dla:

• studentów bibliotekoznawstwa krakowskich uczelni
  • pracowników Biblioteki Głównej i bibliotek wydziałowych macierzystej uczelni oraz bibliotek krakowskich

Kontakt: Oddział Informacji Naukowej.

ZWIEDZANIE BIBLIOTEKI

Istnieje możliwość zwiedzania Biblioteki Głównej oraz zwiedzania organizowanych w niej wystaw w grupach po wcześniejszym uzgodnieniu terminu.

Kontakt: Oddział Informacji Naukowej.