Biblioteka Główna Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie

Studenci

Zapisy studentów I roku

 
Osoby, które podczas rekrutacji wyraziły chęć zapisu do Biblioteki Głównej AGH i potwierdziły znajomość Regulaminu Biblioteki Głównej AGH,  będą miały aktywne konta biblioteczne od 1 października 2022 r.
 
Z zasobów oraz usług bibliotecznych można korzystać po okazaniu legitymacji studenckiej.
 
O założonym koncie bibliotecznym zostaniecie Państwo powiadomieni mailowo. Wiadomości będą wysyłane na konta pocztowe w domenie student.agh.edu.pl (prosimy o wcześniejszą aktywację konta pocztowego).
 
Osoby, które nie wypełniały deklaracji, a chcą korzystać z usług BG AGH, proszone są o zgłaszanie się od 3 października osobiście – w Wypożyczalni w godzinach jej otwarcia (należy mieć przy sobie legitymację).
 
W razie wszelkich pytań prosimy o kontakt mailowy na adres udo[at]bg.agh.edu[dot]pl
 
Studenci zapisani do Biblioteki mogą wypożyczać książki do domu oraz korzystać z dostępu zdalnego do e-źródeł.
 
 
Szkolenia biblioteczne
 
Od 3 października zapraszamy do udziału w szkoleniach bibliotecznych - nie tylko studentów I roku, ale wszystkich zainteresowanych korzystaniem z usług Biblioteki. Czekamy na Was od poniedziałku do piątku, w holu głównym Biblioteki, o godz. 9.15 oraz 13.15
 
Istnieje również możliwość umówienia szkolenia dla grupy od poniedziałku do piątku w godzinach między 8.00 a 19.00. Prosimy o kontakt na adres: udo[at]bg.agh.edu[dot]pl

 

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją o Bibliotece

 
Aktualizacja konta bibliotecznego
 
Studentom starszych lat przypominamy, że od 1 października 2022 r. mogą odnawiać ważność konta bibliotecznego:
- w Wypożyczalni, po przedłożeniu legitymacji studenckiej ważnej na bieżący rok akademicki
lub
- pisząc na adres udo[at]bg.agh.edu[dot]pl  (w temacie należy wpisać Aktualizacja konta, a w treści wiadomości podać swoje imię, nazwisko oraz numer albumu)
 
 
Wypożyczenia
 
Aby wypożyczyć książki do domu należy sprawdzić ich dostępność w katalogu, a następnie złożyć zamówienie wybierając Wypożyczalnię jako miejsce odbioru (dla książek z lokalizacją BG Magazyn) lub wypożyczyć książkę bezpośrednio w Strefie Wolnego Dostępu (dla książek z lokalizacją BG Strefa Wolnego Dostępu). 
Wszystkie zamówione książki można odebrać w Wypożyczalni osobiście, po okazaniu legitymacji/karty bibliotecznej.
 
Zwroty
Przed wejściem do Biblioteki Głównej znajduje się  wrzutnia biblioteczna (book drop), czyli urządzenie do samodzielnego zwrotu książek. Jeśli czytelnik chce jedynie zwrócić książki zalecamy korzystanie z wrzutni (zasady korzystania). Można z niej korzystać 7 dni w tygodniu w godzinach 6.00-22.00.
 
Jeśli czytelnik po zwrocie książek chciałby od razu wypożyczyć inne publikacje, dokonać prolongaty książek lub uzyskać podpis na karcie odejścia prosimy o zwrot książek przy wyznaczonym stanowisku w holu Biblioteki, w godzinach otwarcia Wypożyczalni.
 
Karta odejścia
Potwierdzenie rozliczenia się z Biblioteką Główną można uzyskać po zwrocie wszystkich wypożyczonych książek i uregulowaniu ewentualnych zobowiązań finansowych:
- w formie elektronicznej – po wygenerowaniu przez studenta obiegówki w systemie USOS 
lub
- osobiście przy stanowiskach w holu Biblioteki (w godzinach otwarcia Wypożyczalni) 
 
Ibuk.pl

Polecamy bazę polskich podręczników akademickich Ibuk.pl. Z bazy tej można korzystać także poza siecią uczelnianą. Warunkiem korzystania z usługi jest posiadanie aktualnego konta w Bibliotece Głównej oraz utworzenie indywidualnego konta na stronie serwisu.

Ebookpoint BIBLIO

Polecamy serwis Ebookpoint BIBLIO zawierający wbrane tytuły polskich książek z zakresu informatyki.

 

W razie problemów skontaktuj się z pracownikami

Wypożyczalni (dla studentów i pracowników)

tel. 12 617 32 12
udo[at]bg.agh.edu[dot]pl


BiblioCHAT - komunikator zapewnia wsparcie bibliotekarzy w czasie rzeczywistym