Nowe godziny otwarcia Wypożyczalni od 8 czerwca do 31 lipca

foto: książka

Szanowni Użytkownicy,

Począwszy od 18 maja  Biblioteka Główna  jest otwarta. Wróciliśmy do Was, choć w ograniczonym zakresie, a w związku z zaistniałą sytuacją funkcjonujemy na nowych zasadach.

Od  8 czerwca do 31 lipca  2020 r. obowiązują wydłużone godziny otwarcia Wypożyczalni BG.

Dla naszego wspólnego bezpieczeństwa wdrożyliśmy procedury korzystania z Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

Godziny otwarcia Wypożyczalni: poniedziałek-piątek w godz. 8.00-15.00.

Przywrócona została możliwość zamawiania książek drogą elektroniczną po zalogowaniu się na konto biblioteczne.

Odbiór książek odbywa się przy stanowiskach Wypożyczalni na parterze BG.

Zwrotu książek prosimy dokonywać przede wszystkim poprzez  wrzutnię biblioteczną, znajdującą się przed wejściem do budynku Biblioteki. Książki o objętości powyżej 800 stron  w twardej oprawie prosimy zostawiać w specjalnym pojemnku ustawionym przy portierni BG, ze względu na ryzyko zablokowania otworu wrzutni.

W godzinach otwarcia Wypożyczalni istnieje także możliwość zwrotu książek oraz potwierdzenia likwidacji konta (tzw. podbicie karty obiegowej) przy specjalnie wyznaczonym stanowisku w holu.

Książki po zwrocie są poddawane kwarantannie i nie będzie możliwości ich wypożyczenia przez okres 7 dni.

Konto można założyć na miejscu w Wypożyczalni (pon.-pt. 8.00-15.00), jednak zalecamy korzystanie z możliwości zdalnego zapisu.

Nie ma niestety możliwości korzystania ze Strefy Wolnego Dostępu -   rekomendujemy wcześniejszy wybór książek w katalogu bibliotecznym i zamówienie ich pocztą elektroniczną (udo[at]bg.agh.edu[dot]pl) lub telefonicznie (12 617 34 02). Szczegółowa instrukcja podana jest w zakładce FAQ w czasie epidemii.

Nie ma niestety także możliwości korzystania z żadnej z czytelń oraz Internetu.

Studenci, doktoranci i pracownicy AGH posiadający aktywne konto biblioteczne na bieżący rok akademicki mogą składać zamówienia na wykonanie skanu fragmentów materiałów bibliotecznych, np. artykułu z czasopisma, fragmentu książki. Zamówienie na skan należy składać poprzez  formularz. Skan zostanie przesłany na adres mailowy czytelnika podany w formularzu.

Korzystanie z usług Oddziału Informacji Naukowej oraz Oddziału Zbiorów Specjalnych możliwe jest w ograniczonym zakresie. Pracownicy pozostają do Państwa dyspozycji na miejscu w godzinach 9.00 do 14.00. Rekomendujemy wcześniejszy kontakt mailowy lub telefoniczny.

Kontakt telefoniczny w godzinach 8.00 do 15.00,  kontakt mailowy  oraz poprzez czat w godzinach 8.00 do 19.00.

Wypożyczalnia (zapisy, prolongaty kont, opłaty):  udo[at]bg.agh.edu[dot]pl, 12 617 32 12

Strefa Wolnego Dostępu (zamawianie książek z kolekcji beletrystyki oraz podręczników z księgozbioru  „W”): udo[at]bg.agh.edu[dot]pl, 12 617 34 02

Oddział Informacji Naukowej (BPP, e-źródła, kwerendy):  oin[at]bg.agh.edu[dot]pl, 12 617 32 15

Oddział Zbiorów Specjalnych (normy, patenty, mapy): ozs[at]bg.agh.edu[dot]pl, 12 617 32 17

Pomoc na „żywo”  BiblioCHAT

Osoby przychodzące do BG AGH powinny bezwzględnie być wyposażone w maseczki i rękawiczki, zdezynfekować ręce po wejściu do budynku i przestrzegać obowiązujących zasad bezpieczeństwa.   W holu Biblioteki może przebywać jednocześnie do 10 czytelników.

Szczegółowe informacje dostępne są tutaj: FAQ

Informacja MNiSW w przypadku przywracania działalności bibliotek uczelnianych