Wypożyczalnia czynna od 31.08.2020

Szanowni Użytkownicy,

Od 31 sierpnia uprzejmie zapraszamy do korzystania z usług Wypożyczalni BG AGH.

Wypożyczalnia czynna   jest  od pon. do sob.  w godz. 8:00 – 15:00.

(hol Biblioteki, wejście główne)

WRZESIEŃ 2020

Zasady funkcjonowania Biblioteki Głównej od 31 sierpnia do 03 października 2020.

W związku z koniecznością dostosowania funkcjonowania Biblioteki Głównej do aktualnej sytuacji epidemicznej wdrożone zostają następujące zasady korzystania z niektórych usług bibliotecznych:

Wypożyczalnia  czynna   w godz. 8:00 – 15:00, codziennie od poniedziałku do soboty, wyłącznie dla pracowników, doktorantów i studentów AGH.

Przed przyjściem do Biblioteki należy sprawdzić dostępność książek w katalogu bibliotecznym; książki dostępne do wypożyczenia z Magazynu należy zamówić logując się na swoje konto biblioteczne i wybierając miejsce odbioru – WYPOŻYCZALNIA; książki zamówione w ten sposób  będą oczekiwać na odbiór przez 10 dni.

Niestety nie ma możliwości samodzielnego korzystania ze Strefy Wolnego Dostępu  -  rekomendujemy wcześniejszy wybór podręczników oraz beletrystyki z Biblioteki Pracowniczej  w katalogu bibliotecznym.

Podręczniki czyli księgozbiór "W"  ze Strefy Wolnego Dostępu należy zamawiać za pośrednictwem katalogu komputerowego.

Zamówienia na pozycje beletrystyczne  z  Biblioteki Pracowniczej  nadal realizowane są telefonicznie lub mailowo - 12 617 34 02,  udo[at]bg.agh.edu[dot]pl)

Odbiór książek następuje w  Wypożyczalni. Szczegółowa instrukcja podana jest w zakładce FAQ w czasie epidemii.

Zwrotu książek prosimy dokonywać przede wszystkim przez  wrzutnię biblioteczną, znajdującą się przed wejściem do budynku Biblioteki. Książki, które nie mieszczą się w otworze wrzutni ze względu na objętość, prosimy zostawiać w specjalnym pojemniku ustawionym przy portierni BG.

Istnieje  możliwość  podbicia karty obiegowej,   w tym przypadku prosimy o zwrot książek bezpośrednio przy specjalnie do tego celu  wyznaczonym stanowisku w holu Biblioteki.

Opłaty za przetrzymanie książek należy regulować w Kasie, w holu Biblioteki, czynnej w godzinach 8.00 do 15.00

Książki po zwrocie są poddawane kwarantannie i nie będzie możliwości ich wypożyczenia przez okres 5 dni.

Konto biblioteczne można założyć na miejscu w Wypożyczalni, jednak zalecamy korzystanie z możliwości zdalnego zapisu.

Zdalnie można również dokonać prolongaty konta bibliotecznego, prosimy o kontakt mailowy na adres: udo[at]bg.agh.edu[dot]pl

Niestety  nadal nie ma możliwości korzystania z  czytelń oraz Internetu.

Studenci, doktoranci i pracownicy AGH posiadający aktywne konto biblioteczne na bieżący rok akademicki mogą składać zamówienia na wypożyczenie  materiałów z innych bibliotek lub instytucji naukowych. Zamówienia należy składać za pomocą formularza lub pisząc na adres: wypmb[at]bg.agh.edu[dot]pl, materiały będzie można odebrać w Wypożyczalni Międzybibliotecznej. W ten sam sposób można składać zamówienia na wykonanie skanu fragmentów materiałów bibliotecznych, np.  artykułów z czasopism drukowanych i fragmentów innych wydawnictw ze zbiorów Biblioteki Głównej. Skan zostanie przesłany  na adres mailowy czytelnika.

Korzystanie z usług Oddziału Informacji Naukowej oraz Oddziału Zbiorów Specjalnych (normy, mapy, patenty, rozprawy doktorskie) możliwe jest w ograniczonym zakresie. Pracownicy pozostają do Państwa dyspozycji w godzinach od 8.00 do 15.00. Prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Możliwość przeglądania norm oraz rozpraw doktorskich od 2008 r. na terminalach komputerowych  w holu Biblioteki została  przywrócona.

Istnieje możliwość zamówienia dokumentów kartograficznych, starszych rozpraw doktorskich  w wersji papierowej  oraz innych zbiorów specjalnych do skorzystania na miejscu, przy wyznaczonych stolikach w holu Biblioteki. Po zamówione pozycje nalezy zgłosić  do stanowisk w Wypożyczalni, gdzie należy pozostawić  legitymację/kartę biblioteczną i wypełnić rewers.

Wszelkie sprawy związane z ewaluacją dorobku publikacyjnego Uczelni będą realizowane drogą mailową przez Panią dyr. Marię Garczyńską (maria.garczynska[at]bg.agh.edu[dot]pl).

Kontakt telefoniczny od pon. do pt. w godzinach 8.00 do 15.00.  Kontakt mailowy oraz poprzez czat od pon. do pt. w godzinach 8.00 do 19.00.

Pomoc na "żywo"  BiblioCHAT

Wypożyczalnia (zapisy, prolongaty kont, opłaty):  udo[at]bg.agh.edu[dot]pl, 12 617 32 12

Wypożyczalnia Międzybiblioteczna (skany materiałów, zamawianie materiałów z innych bibliotek): wypmb[at]bg.agh.edu[dot]pl 12 617 32 14

Strefa Wolnego Dostępu (zamawianie książek z kolekcji beletrystyki): udo[at]bg.agh.edu[dot]pl, 12 617 34 02

Oddział Informacji Naukowej (BPP, e-źródła, kwerendy):  oin[at]bg.agh.edu[dot]pl, 12 617 32 15

Oddział Zbiorów Specjalnych (normy, rozprawy doktorskie, patenty, mapy): ozs[at]bg.agh.edu[dot]pl, 12 617 32 17

Osoby przychodzące do BG AGH powinny być bezwzględnie wyposażone w maseczki i rękawiczki, zdezynfekować ręce po wejściu do budynku i przestrzegać obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

Szczegółowe informacje dostępne są tutaj: FAQ