Biblioteka Główna Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie

Jak korzystać ze zbiorów Biblioteki

Korzystanie ze zbiorów Biblioteki Głównej

 

Ze wszystkich zbiorów Biblioteki może korzystać każdy na miejscu w czytelniach po dokonaniu zapisu do Biblioteki i okazaniu aktualnej karty bibliotecznej lub elektronicznej legitymacji studenckiej (ELS) lub doktoranta (ELD).
Na zewnątrz wypożycza się tylko książki.

Pracownicy, doktoranci i studenci AGH mają dostęp do licencyjnych e-zasobów z dowolnego miejsca na świecie za pośrednictwem Proxy Serwera. Nie jest to możliwe dla tych źródeł, których licencje bądź ograniczenia techniczne na to nie pozwalają. Warunkiem korzystania z usługi jest posiadanie aktualnego konta w Bibliotece Głównej. Konto biblioteczne można założyć w Wypożyczalni i jest ono ważne do 31 października każdego roku. Po tym terminie wymagana jest aktualizacja konta.

Obecnie studenci, doktoranci i pracownicy AGH mają możliwość zdalnego zapisu do Biblioteki,  zdalnie można również dokonać prolongaty konta lub aktualizacji danych na koncie bibliotecznym. W tym celu prosimy o kontakt mailowy na adres: udo[at]bg.agh.edu[dot]pl

Dostęp w sieci uczelnianej do Proxy Serwera (bez indywidualnego logowania) jest możliwy na wydziałach, które zarejestrowały swoje zakresy IP w Bibliotece Głównej. Pozostali użytkownicy mogą korzystać z e-zasobów w czytelniach Biblioteki Głównej (pod warunkiem, że licencje na to pozwalają).

Niektóre źródła elektroniczne są dostępne jednostanowiskowo z komputerów w Oddziale Informacji Naukowej lub Oddziale Zbiorów Specjalnych.

 

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych.
 

W razie problemów skontaktuj się z pracownikami

• Wypożyczalni (dla studentów i pracowników)

tel. 12 617 32 12
udo[at]bg.agh.edu[dot]pl


• Informacji katalogowej pod numerem 12 617 32 11
katalog[at]bg.agh.edu[dot]pl

 

 

W przypadku trudności można zawsze liczyć na pomoc dyżurującego bibliotekarza!