Tomasz Rachwalski

Tomasz Rachwalski urodził się w 1978 roku w Stalowej Woli. W 1997 roku zdał maturę w LO w Stalowej Woli. W latach 1997 – 2000 był studentem pierwszych lat na PK i Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH, a w latach 2000 – 2002 był studentem pierwszych lat na Wydziale Wychowania Fizycznego AWF. W 2003 roku został absolwentem kursu dla instruktorów tańca sportowego na AWF w Gdańsku.

Jego kariera taneczna rozpoczęła się w 1990 roku, kiedy związał się z Sekcją Tańca Towarzyskiego „Mała Volka” Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli. W latach 1997 - 2000 tańczył w Szkole Tańca „As” Andrzeja Gąsiorowskiego i w Klubie Tanecznym „Rytm” w Białymstoku. Od 2000 roku tańczył w Szkole TK Tadeusza Krupińskiego.

W 2002 roku razem ze swoją żoną Anną Protas – Rachwalską założył Centrum Tańca Prima Dance.

Tak mówią o swojej pasji: „Preferowany przez nas oboje styl to Tańce Latynoamerykańskie. Tańczymy razem od 2001 roku, ale taniec jest naszą pasją od ponad 16 lat. Teraz to już nasz sposób na życie. W 2001 roku zdobyliśmy tytuł Mistrza Okręgu Podlaskiego, ale w kolejnych latach postanowiliśmy reprezentować Kraków i zmierzyć się z małopolskimi parami. Trzykrotnie stawaliśmy na podium na Mistrzostwach Okręgu Małopolskiego. W 2006 roku zdobyliśmy brązowy medal na Akademickich Mistrzostwach Polski, a w 2007 roku na Mistrzostwach Polski w Warszawie wywalczyliśmy 18 miejsce mieszcząc się w dwudziestce najlepszych par Polski.

Za nami wiele szkoleń, pokazów i turniejów tańca w Polsce, Holandii, Anglii, Słowacji, Czechach, Ukrainie, Białorusi, Litwie. Przed nami... cóż... dalej ciężka praca! Wiemy, że to najpewniejszy sposób na sukces, a najwyższa międzynarodowa klasa taneczna S zobowiązuje do ciągłego doskonalenia się i codziennych treningów.

Od wielu lat pracujemy jako instruktorzy tańca pokazując innym swoją wiedzę i miłość do tańca. Tak naprawdę dopiero nauczając kogoś zbliżamy się do mistrzostwa. W pracy przyświecają nam zawsze słowa: „Kiedy tańczy tylko ciało taniec jest sportem, lecz kiedy tańczy dusza staje się sztuką.” Naprawdę dobry tancerz wie jak tańczyć, ponieważ wypływa to bezpośrednio z niego, nie ma w tym żadnego planowania czy myślenia. Taniec powinien być czymś równie naturalnym jak sen czy oddychania.
Życzymy wszystkim by tego doświadczyli.”