O autorach

Joanna Błeszyńska

Absolwentka Filologii Romańskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie. Pracuje w Oddziale Zbiorów Specjalnych Biblioteki Głównej AGH.

Maluje od zawsze, ale na serio od 2000 roku. Jak sama mówi: W roku 2000 wprowadziłam się do nowego mieszkania i bardzo chciałam powiesić „prawdziwe” olejne obrazy, a nie oleodruki, które można kupić w sklepach. Tak zaczęłam malować na serio. Ponieważ szybko czuję znużenie obrazami, które wiszą na ścianach, co pewien czas maluję nowe. Podobają Jej się prace Hanny Bakuły i Ewy Kuryluk.

Lubi samotność w życiu i dużo ludzi na obrazach.

Małgorzata Musiał

Absolwentka Filologii Rosyjskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Emerytowany pracownik Oddziału Informacji Naukowej Biblioteki Głównej AGH.

Od wielu lat interesuje się fotografią. Jej zdjęcia to przede wszystkim owoce wakacyjnych podróży po ciekawych, a często niedocenianych turystycznie rejonach Polski. Wraz z mężem była autorką wystaw zatytułowanych: Nadbużańskie pejzaże oraz Krajobrazy Polesia Lubelskiego, prezentowanych w Śródmiejskim Ośrodku Kultury przy ul. Mikołajskiej 2 w Krakowie. Uczestniczyła także w ogólnopolskich konkursach fotograficznych pt. Nagrobki i pomniki cmentarne oraz Drewniana architektura sakralna Polski zorganizowanych w ramach cyklu: Chrońmy od zapomnienia kulturę ludową.

Małgorzata Pałka

Absolwentka Filologii Romańskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie. Pracuje w Oddziale Opracowania Zbiorów Biblioteki Głównej AGH.

Maluje od dzieciństwa. Źródłem Jej inspiracji są tematy i motywy literackie, muzyczne oraz przyroda. Ogromną inspirację stanowi także kolor sam w sobie.

Piotr Picheta

Absolwent Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracuje jako kierownik Biblioteki Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii.

Instruktor wspinaczki, podróżnik, eksplorator, fotograf. Organizator wypraw eksploracyjnych i wspinaczkowych w góry wysokie. Członek Klubu Wysokogórskiego Kraków oraz Krakowskiego Klubu OYAMA (posiada czarny pas – 1 dan w Oyama Karate).

Wspinał się w: Zachodnim Kokszał Tau (Kokshaal Too) w Kirgistanie, w 2014 roku na Piku Kosmos (5940 m), oraz w 2010 roku na dziewiczych wierzchołkach podczas wyprawy eksploracyjnej w dolinie Dzhirnagaktu. W Karakorum, w ramach wyprawy Batura Muztagh Pakistan 2011. Działał także na Kaukazie, w Górach Swaneckich, w Alpach, w albańskich Prokletije, w Tatrach, na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Artykuły i relacje z wypraw publikował w czasopismach branżowych (m.in. Taternik, Magazyn Górski, Góry) oraz w serwisach wspinaczkowych i podróżniczych. Współtwórca designerskiej marki odzieżowej Climbe (www.climbe.pl, www.sklep-climbe.pl).

Jacek Rzepczyński

Pracownik Samodzielnej Sekcji Komputeryzacji Biblioteki Głównej AGH.

Fotografuje od lat 80-tych. Kraków, architektura drewniana, zabawa światłem to główne motywy Jego zdjęć.
Krótkofalowiec (SP9MZP), miłośnik muzyki, radiowej „trójki” oraz fan siatkówki.

Ewa Szaflarska

Absolwentka Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Emerytowany pracownik Oddziału Informacji Naukowej Biblioteki Głównej AGH. Miłośniczka podróży i fotografii.

Swoją przygodę z malarstwem rozpoczęła 4 lata temu, gdy zaczęła uczęszczać na warsztaty malarskie prowadzone przez Ewę Wilczyńską, absolwentkę krakowskiej ASP. Tematyka obrazów jest różnorodna: pejzaże, kwiaty, zwierzęta, martwa natura. Ulubioną techniką malarską, którą stosuje jest malarstwo akrylowe. Swoje inspiracje malarskie czerpie z otaczającej rzeczywistości a także z licznych podróży. Maluje z natury, czasami z wykonanych przez siebie fotografii . Jest członkiem grupy Malarze Sobotni, która ma na swoim koncie 2 wystawy: w Galerii przy ulicy Marka (2013) i w Piwnicy pod Baranami (2015).