Zenon Jędrzykiewicz

– emerytowany profesor, Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki

Z Uczelnią jest związany nieprzerwanie od czasów studiów i na swoim Wydziale zdobywał kolejne stopnie naukowe aż do tytułu profesora. Równolegle z nauką w szkole i na studiach, a potem z pracą zawodową rozwijał swoje zainteresowania takie jak modelarstwo lotnicze i fotografia, którą pasjonuje się do dzisiaj. Początkowo była to tradycyjna fotografia analogowa i praca w ciemni fotograficznej. W ramach tej działalności był także instruktorem fotografii. Obecnie zajmuje się nadal fotografią, lecz w wersji cyfrowej i dawny sprzęt analogowy zamienił na współczesny komputer, programy do edycji i aparaty cyfrowe. Prezentowane zdjęcia pochodzą z dużego zbioru pod nazwą „Kwiaty”, tworzonego przez wiele lat. Szczególnie lubi fotografię zbliżeniową i makrofotografię przyrodniczą.

foto: Kwiat
foto: widok ogólny