Martyna Ekiert

– asystent, Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki

Pasjonatka baletu i tańca współczesnego, promotorka ruchu „balet dla dorosłych” w Polsce. Swoją przygodę z tańcem klasycznym rozpoczęła w wieku 23 lat. Począwszy od 2013 r. swój taneczny warsztat rozwija na co dzień w dwóch krakowskich szkołach – Szkoła Tańca NOVA oraz Centrum Sztuki Tańca.

W ciągu ostatnich lat miała okazję kształcić swoje umiejętności pod okiem światowej klasy pedagogów w renomowanych szkołach tańca, tj. Broadway Dance Centre, Steps on Broadway, Alvin Ailey American Dance Theater czy Sydney Dance Company. Uczestniczka licznych krajowych i zagranicznych warsztatów w technikach tańca klasycznego, współczesnego, jazzowego i nowoczesnego, a także z zakresu teatru tańca, improwizacji, pracy z ciałem i języka ruchowego GaGa.

Tańczyła w pokazach dyplomowych absolwentów Krakowskich Szkół Artystycznych. W 2017 r. opracowała choreografię do spektaklu „Dlaczego klasycy?”, inaugurującego obchody 200-lecia I Gimnazjum i Liceum im. Jana Długosza w Nowym Sączu. O d dwóch lat jest także instruktorem Centrum Tańca Adeem, gdzie prowadzi cykliczne warsztaty z tańca klasycznego dla dorosłych, dzieci i młodzieży, udowadniając, że realizacja baletowych marzeń jest możliwa w każdym wieku.

Jak sama mówi: Nie ma takich marzeń, których nie można spełnić. Niektóre wymagają jedynie więcej czasu i pracy niż inne.

Film: Nienaukowe pasje naukowców: Inżynier z artystyczną duszą (Platon TV)

foto: Warsztaty dla tancerzy i pasjonatów tańca. SCKM, Kraków, luty 2019. Fot. Marek Paluch

foto: Pierwsza sesja fotograficzna.

Pierwsza sesja fotograficzna. Kraków, maj 2016. Fot. Michał Pacia

foto: Pierwsza wizyta na Broadwayu

Pierwsza wizyta na Broadwayu. Nowy Jork, czerwiec 2016

foto: Spektakl Dlaczego klasycy?

Spektakl „Dlaczego klasycy?”. Nowy Sącz, listopad 2017
Martyna z zespołem tancerzy oraz ich opiekunką, Anitą Migacz
Fot. Jakub Mrówka

foto: Spektakl Dlaczego klasycy?

Spektakl „Dlaczego klasycy?”. Nowy Sącz, listopad 2017
Finałowa scena spektaklu, duet z Michałem Goczołem
Fot. Jakub Mrówka

foto: SoHo

SoHo, Nowy Jork, maj 2018. Fot. Anastasia Dmitrieva

foto: baletki

foto:  Times Square

Times Square, Nowy Jork, maj 2018. Fot. Anastasia Dmitrieva

foto: Brooklyn Bridge

Brooklyn Bridge, Nowy Jork, maj 2018. Fot. Anastasia Dmitrieva

foto: Zbieg ulic 5th Avenue i Broadway

Zbieg ulic 5th Avenue i Broadway, w tle Empire State Building, Nowy Jork, maj 2018.
Fot. Anastasia Dmitrieva

foto: SoHo

SoHo, nowojorska dzielnicy sztuki awangardowej, maj 2018.
Fot. Anastasia Dmitrieva

foto: Na tle Flatiron Building

Na tle Flatiron Building, Nowy Jork, maj 2018. Fot. Anastasia Dmitrieva

foto: Sesja zdjęciowa na krakowskim Kazimierzu